Súťažili sme!

V dňoch 4–6. augusta 2011 sa konal ďalší ročník najväčšieho gastrofestivalu na Slovensku – Oáza International Gastrofestival v Komoči. Samozrejme, ŠARIŠ PARK tam nemohol chýbať.

Gastrofestival nie je len najväčším festivalom na Slovensku, ale v celej Európe. Aj tento rok to jednoznačne potvrdil počet súťažiacich – o priazeň poroty a divákov sa uchádzalo 253 družstiev.

Tím ŠARIŠ PARKu viedol riaditeľ Anton Gaľa a spolu s ním sa do troch kategórií prihlásili aj Jozef Gaľan, Štefan Rafaelovič a Štefan Tarkovič. Stavili na domáce špeciality a v silnej konkurencii sa im v kategórii hovädzí/bravčový guláš podarilo získať bronzovú varešku a pohár.

Špeciálna receptúra s tajnými prísadami spravila dojem a očarila chuťové kanáliky. 20 členná komisia ocenila aj netradičnú vložku, ktorou bolo pridanie rôsolu z kapusty, sušených hríbov a riedkych liatych halušiek.

Porota hodnotila vzhľad jedla a jeho chuť, ale aj nápaditosť, oblečenie a náladu v družstve spolu so servírovaním. Predsedom poroty bol László Benke – olympijský víťaz, šéfkuchár a šéfcukrár. Ako čestný člen poroty sa predstavil aj Tuli Vojtek – komik, zabávač a spievajúci herec.

Bronzový guláš zožal úspech aj u ministra pôdohospodárstva a Szolt Simon ochutnal aj našu domácu špecialitu šoudru. Nesúťažili sme však iba gulášom a ukázalo sa, že hostia nepoznali, čo je gója a aké zdravé a chutné sú domáce tatarčané gule.

Cena bronzovej varešky a pohár sú už v ŠARIŠ PARKu a vareška na svojom čestnom mieste varí aj doma, naším spokojným hosťom.
Gastrofestival Komoča
Stravovanie
salaš
reštaurácia
koliba
vínna pivnica
terasa
party stan
salóniky
sypanec
múčna výroba
mäsová výroba
Ubytovanie
penzión
drevenice
ohrada pre zvieratá a jazdiareň
detské ihrisko
Relax
wellness - saunový svet
bazén s atrakciami
masáže
tenisový kurt
Pre firmy
reštaurácia
koliba
vínna pivnica
party stan
salóniky
školiaca miestnosť
humno
amfiteáter
Pre rodiny
reštaurácia
koliba
vínna pivnica
party stan
salóniky
humno
detské ihrisko
Copyright © 2009-2017 ŠARIŠ PARK | Investor MART – SK, s.r.o. | Webdesign a redakčný systém dodáva MANETI

ŠARIŠ PARK, Železničná 1900, 082 21 Veľký Šariš | recepcia@sarispark.sk | +421 51 747 04 22